Головна » 2013 » Лютий » 21 » Кардинал-Рівне - ЛТК (Луганськ) 3:2
20:34
Кардинал-Рівне - ЛТК (Луганськ) 3:2
Магічна п’ятірка, або перемога дістається сильнішому

Як ми і передбачали, гра вийшла непередбачуваною, бойовою. Протягом матчу було багато силової боротьби, інколи емоції просто зашкалювали, через що суддям довелося показати, напевно, рекордну кількість жовтих карток в одному матчі – аж 9 (3 і 6). Інтрига тривала до заключної секунди, не даючи вболівальникам хоча б на мить заспокоїтися.

Гра розпочалася на 8 хвилин раніше від зазначеного часу і зовсім не очікувано, як для рівнеських гравців, так і для їхніх вболівальників. Напевно, такого швидкого голу в Екстра-лізі ще не було. Уже на 6-й секунді гри гості повели в рахунку! Розпочавши гру з центру, м’яч відпасували на Рося і той, стрімко промчавши лівим флангом, чомусь капітану «телефоністів» це вдалося без проблем, зробив вивірену передачу на ближню стійку на Свиридова, який знаходячись у кількох метрах від стійки, наче ключкою, підчепив м’яч ногою, влучивши в ліву «дев’ятку». Віталій Дєнюжкін намагався відреагувати на цей удар, але м’яч таки затріпотів у сітці воріт – 0:1.

Здавалося, після такого бурхливого початку справа швидко зрушить з місця, і голи посипляться,, як з рогу достатку. Проте, мішок не розв’язався, і в подальшому гострі момент виникали не так вже й часто, як би цього хотілося. Загалом темп гри був високим, але до ударів по воротам справа нечасто доходила,особливо в першому таймі. Не зрозуміло з якої причини, але, провівши на майданчику трохи більше 5 хвилин, Юрій Савенко присів на лаву запасних, а місце у воротах зайняв його колега, добре відомий рівненським вболівальникам, адже свого часу захищав кольори «Кардиналу», Андрій Пітуля. Не встиг Андрій відчути себе повноправним господарем на останньому рубежі «ЛТК», як довелося виконувати неприємну місію. На 7-й хвилині гри граючий тренер рівнян Сергій Піддубний з лівого флангу переадресував м’яч на протилежний, де якраз на всіх парах мчав Вершинін. До удару Олександра ще не розігрітий Андрій Пітуля виявився не готовим, і рахунок став нічийним – 1:1.

Довелося все розпочинати спочатку. Після пропущеного голу луганчани кинулися забивати. Проте удари Разуванова і Стрільця парирував Дєнюжкін, а після пострілу Іванова м’яч просвистів повз дальню стійку. Напевно, нерезультативні атаки занепокоїли головного тренера «ЛТК» Романа Ковальчика, і він в середині тайму бере хвилинну перерву, після якої луганчани таки забили, але на це в них пішло майже 5 хвилин. На 16-й хвилині Іванов знайшов у воротарський Літвінова і той не залишив шансів Дєнюжкіну – 1:2.

Господарі відповіли гострою контратакою. Бондар з центру майданчика переадресував м’яч у воротарську, де Чернієнко так і не зміг виграти боротьбу за м’яч у захисників та стража воріт, і загрозу було ліквідовано. За хвилину «ЛТК» мав у пасиві 5 фолів, проте, забігаючи наперед, хоча до завершення тайму було ще майже три хвилини, 6-го фолу, який дає право на пробиття десятиметрового, вболівальники так і не дочекалися.

У заключні хвилини тайму рівняни намагалися відновити рівновагу, але їм це так і не вдалося. Паршиков пробивав зліва, але Пітуля парирував удар капітана рівнян. Згодом Піддубний зліва, як і під час першого голу, віддав передачу на Вершиніна у воротарський майданчик, але два поспіль удари Олександра так і не змогли пробити частокіл із ніг захисників і воротаря. А на завершення тайму вже гості двічі потурбували Дєнюжкіна. Спочатку Олександр Стрілець вигулькнув на побачення з Віталієм і катнув м’яч у сторону воріт повз голкіпера, але того своєчасно підстрахував Олександр Бондар, вибивши м’яч на кутовий. І вже на заключних секундах першого тайму на відчайдушний постріл майже з центру майданчика наважився Богдан Свиридов, але на цей раз м’яч просвистів у кількох сантиметрах над поперечиною.

Знаючи, що відступати далі нікуди, рівняни розпочали другий тайм з атак. Потужний удар Бондаря прийняли на себе захисники. Навіс у воротарську на Піддубного, але Пітуля своєчасно вийшов із воріт і випередив граючого тренера «кардиналівців». Згодом Сергію таки вдалося пробити, але Рось, як і личить капітану, хоробро став на шляху м’яча до воріт. І все ж таки невгамовний ветеран рівненської команди таки знайшов можливість встановити статус-кво і був ви нагороджений за настирність. На 22-й хвилині Бондар з центру майданчика довгою передачею знайшов у межах воротарської Сергія Піддубного, і граючий тренер, пробивши повз Пітулю, відправив м’яч прямо у дальній правий кут – 2:2.

Після того, як рахунок вдруге став нічийним, на майданчику точилася рівна боротьба, воротарям обох команд довелося попрацювати на славу, але до точного завершального удару справа ніяк не доходила. У цей період часу нелегко доводилося суддям, яким, щоб вгамувати пристрасті на майданчику, раз по раз доводилося діставати з кишені «гірчичника». Першим після відпочинку у немилість потрапив Бондар, який в центрі майданчика перервав атаку суперника. Через п’ять хвилин за аналогічне порушення було покарано Когута. Після цього настала черга гравців «ЛТК», протягом хвилини жовте світло перед собою побачили Стрілець і Рось. У підсумку за 3,5 хвилини до закінчення гри гості, як до речі і в першому таймі, мали у пасиві 5 фолів. Черговий удар Сергія Піддубного Свиридову вдалося перевести на аут, а коли атака рівнян зірвалася, Роман Ковальчик вирішив взяти тайм аут. До закінчення гри залишалося трохи більше трьох хвилин і на майданчику замість Пітулі в ролі п’ятого польового гравця з’явився Стрілець. «ЛТК» по довгу розігрувала м’яч, намагаючись вивести когось із партнерів на завершальний удар, але час спливав, а на табло виднілися дві двійки.

Перервавши одну із атак луганчан, м’яч по центру отримав Піддубний і кинувся до воріт суперника. Надати можливість головному тренеру рівнян вільно пробити, або вийти на зручну для удару позицію справа невдячна. Сьогодні телефоністи вже бачили, чим це закінчується, і Разуванов, ліквідовуючи загрозу своїм воротам, порушує правила проти досвідченого рівнянина, який звісно тільки цього і чекав. У підсумку чергова жовта картка і 6-й фол, хоча у такому випадку цілком можна було винести і більш жорстке покарання у вигляді червоної картки, але суддям видніше.

До закінчення гри залишалося всього 59 секунд і точний удар міг вирішити долю зустрічі на користь господарів. Першим м’яч підхопив Вершинін, автор першого голу у ворота «ЛТК», але так і не дійшовши до позначки передав м’яча Бондарю. Олександр почав встановлювати м’яч, і тут прозвучала сирена, яка сповістила про хвилинну перерву, яку взяв Сергій Піддубний. Після недовгої наради пробиття десятиметрового таки вирішили довірити Вершиніну і не прогадали. Олександр встановив зручно м’яч на позначці, зробив кілька кроків назад, у цей час Андрій Пітуля скакав на лінії власних воріт, намагаючись передбачити задум рівнянина, потужний удар – і м’яч повз ліву ногу голкіпера влетів прямісінько під стійку воріт. Вершинін потрапив в обійми товаришів по команді, а радості рівненських вболівальників не було меж, заключну хвилину вони провели на ногах.

Звісно, що залишати майданчик переможеними в плани гостей не входило, і вони знову з п’ятим польовим кинулися на штурм воріт Віталія Дєнюжкіна. Артем Рось смачно прикладається до м’яча, але Віталій на сторожі. Атака правим флангом, Разуванов намагався виграти боротьбу в Дєнюжкіна і пробити або по воротам, або зробити передачу, але воротарю вдається перевести м’яч за лінію воріт - кутовий. І тут Дєнюжкін і Разуванов напевно не змогли поділити м’яч, за партнера вступився ще й Шпигар. Розпочалася штовханина поблизу правої стійки воріт рівнян. Партнери почали розтягувати своїх розгніваних гравців, нарешті втрутилися судді і ніби все затихло. Вболівальники з нетерпінням очікували вироку, будуть санкції чи ні? Першим жовту картку побачив Дєнюжкін, що було цілком логічно, адже він був учасником буремних подій, а ось далі, на подив усім, після короткої паузи… другу картку було показано ні в чому, ну як на мій погляд, хоча я теж можу помилятися, невинному Свиридову, який напевно просто опинився під суддівською рукою. Тут, видно, судді, це просто моє припущення, адже я не провидець, вирішили пожаліти Разуванова вдруге, адже це для нього була б уже друга жовта, яка автоматично ставала червоною. І хоча часу до закінчення гри залишалося трохи більше 29 секунд, залишити в меншості гостей… якось не по-джентельменськи.

Протягом часу, що залишився, невгамовний капітан «телефоністів» встиг ще тричі пробити по воротам «кардиналівці». Але під перший удар Рося підставився Піддубний, після другого м’яч просвистів в кількох сантиметрах над дальньою лівою хрестовиною, і, нарешті, заключний удар прийшовся повз ворота. Окрім того, між другим і третім ударами Артема рівняни встигли заробити третій фол, але це вже ніякого значення немало. МФК «Кардинал-Рівне» вистояв, і на останній секунді заключне вкидання м’яча на половину майданчика «ЛТК» зробив Віталій Дєнюжкін. Щойно м’яч залишив майданчик, як сирена сповістила про закінчення цього захоплюючого і інтригуючого двобою. Рівняни здобули перемогу з рахунком 3:2.

Цікава деталь, у двох попередніх матчах суперників перемога діставалася команді, яка забивала 5 м’ячів, і хоча в звітному матчі жодній з команд не вдалося провести 5 м’ячів, проте в сумі обидві забили рівно 5 голів. Звичайно, шкода «ЛТК», адже починаючи з другої половини сезону для команд кожне очко на вагу золота, проте футбольна істина говорить, що перемагає сильніший. Напевно рівняни сьогодні більше заслуговували на перемогу, тому честь їм і хвала за це, хоча можливо нічийний рахунок був більш логічним.